Kompozycje pod i na ołtarz i prośba o ocenę

Ze stojakami jest odwieczny problem, ja szukalam wszedzie i nic. Mozna przystosowac wysokie stojaki na kwiaty doniczkowe - takie pojedyncze. Ja wpadlam na inny, najtanszy sposob. Kupilismy z mezem w Castoramie kute elementy i zespawal mi z tego kapitalne stojaki. Wygladaja bardzo elegancko i bogato a koszt jednego to 25 zl. Mozna wymyslic wlasn wzor i zrobic cos ciekawego.

Co do proponowanego szalenstwa mslalam bardziej o formie i ksztalcie kompozycji, zastosowaniu ciekawych rozwiazan ktore czasem wymagaja wrecz mniejszego wkladu kwiatowego..

Pozdrowionka

 

Nasze pokoje

Mieszkam sama w swoim pokoju. Mam ok 20m kw. do dyspozycji. Mój pokój jest w przytłaczającej przewadze zielony. Zielone ściany, zielone meble, mnóstwo kwiatów doniczkowych. Na ścianach mam 4 plakaty, trzy flagi, ręcznik plażowy z tygryskiem (wisi nad łóżkiem przykrytym kocem w tygryska, więc pasuje). Mam żyrandol w stylu vintage, lampę, która wygląda jak zamknięty kwiat kali i świecznik na sześć świec, z purpurową różą w środku. Do tego okrągły stół, dwa biurka, dużo świec, dużo książek, jedno miejsce kultu (czyli półka na digipacki, które nie mieszczą się w stojaku na płyty ), łóżko, srebrne lustro, jedno okno, drzwi (to taki standardzik chyba)... I ja Ot całe wyposażenie mojej krypty!

Rozdzielnice w kotłowni

Witam

I ja dodam coś od siebie bo kotłownie to moja działka.

Tak więc określe "kotłownia" może troszkę zbić z tropu.

Obecnie kotłownie to pomieszczenia gdzie mamy urządzenia - kotły, które służą do ogrzewania czy to podgrzewania wody>para, woda>woda, olej>olej. Jako paliwo może być wykorzystywany: węgiel, gaz, olej lekki, olej cieżki, tłuszcz itp.
Nie jest to już brudne pomieszczenie gdzie jest pył i brud. Są to pomieszczenie czy hale wypłytkowane czyste i "przyjemne". Ostatnio widziałem jak obsługa ustawiała między kotłami doniczkowe kwiaty na stojakach.

Obecnie w kotłowniach zainstalowane są systemy sterowania PLC, wizualizacji czy to kamer przemysłowych po to aby jak najbardziej uprościć obsługę (chociaż nie ma kotłowni bezobsługowej).
W takiej kotłowni znajduje się nie tylko jedna, ale kilka rozdzielnic np. jedna dla urządzeń kotła, inna dla urządzen kotłowni (bo urządzenia kotła są zasilane z rozdzielnicy kotła, a urządzenia na hali są zasilane z rozdzielnicy kotłowni). W przypadku gdy paliwem jest gaz to do tego dochodzi (jak jeden z kolegów wspomniał) centralka gazowa, którą też można potraktować jako rozdzielnicę.
Do tego jeszcze jakaś mała rozdzielnica oświetleniowa (do zasilania oświetlenia oraz gniazd wtyczkowych).

Co do pytania autora.

Gdyby to ode mnie zależało to zatwierdziłbym tą rozdzielnicę w kotłowni. Jednak zaleciłbym wykonanie łącznika odłączającego napięcie zasilania (dopływ) poza kotłownią (Generalnie sprawa jest taka, aby użytkownik mógł dom odłączyć gdy kotłownia się pali, brrr...)

Kompozycje pod i na ołtarz i prośba o ocenę

Witam, pewnie się narażę i wyjdzie że się czepiam itd no ale robię to w dobrej wierze;p

niestety, na podstawie zdjęć widać braki w technice, a bez niej ani rusz i chyba ciężko dojść do pewnych zasad samemu metodą prób i błędów, jeżeli ktoś Ci ich nie pokaże. W kursy florystyczne wg mnie WARTO zainwestować jeżeli nie miało się nigdy do czynienia z materiałem kwiatowym (kursy florystyczne, broń Boże kursy bukieciarskie organizowane przy giełdach kwiatowych, szkołach policealnych bądź innego typu kołach gospodyń wiejskich....). Podstawowe kursy nie są bardzo drogie i łatwo dostać za nie refundację z bezrobocia (przynajmniej tak było kilka lat temu), może jakichś funduszy unijnych ale na tym się nie znam...

Staraj się przede wszystkim najpierw wybudować sobie formę kompozycji zielenią, co znacznie ułatwi Ci pracę (trochę mało jej używasz, w kompozycjach ze słonecznikami po oczach razi gąbka i łodygi kwiatowe a tak być nie powinno). Jeżeli najpierw powbijasz kwiaty, tymbardziej o tak masywnych łodygach jak słoneczniki, to wbijając zieleń kwiaty zaczną Ci sie przestawiać no i masz ograniczoną ilość miejsca na zieleń już na starcie, a to nią a nie kwiatami staraj się uzyskać kształt kompozycji - liście, aszparagus itd... W sumie jakiejkolwiek zieleni użyjesz będzie dobrze a im tańszym kosztem ją pozyskasz tym lepiej dla Ciebie bo zostaje Ci więcej $$$ do wykorzystania na kwiaty. Co jak co, aszparagusa i tak nic nie przebije;) możesz zawsze używać modrzewiowego. Popatrz co masz w ogrodzie co by się nadawało - bluszcze, derenie, itd... Ogrodowy bluszcz jest może trochę toporny, ale za ten u handlarzy zielenią na giełdzie zapłacisz 10-15 zł za paczkę a w niej też 10-15 gałązek... Osobiście często kupuję bluszcze doniczkowe do kompozycji, mają różne fajne żółte i białe przebarwienia, kosztują 3-5 zł za doniczkę i da się z nich coś zrobić. Mamy jesień i pojawia się dużo handlarzy z towarem ze swoich pól i ogrodów - miechunki, liście dębu w glicerynie itd... Fajny jest szarłat, chociaż ja raczej używam go do bukietów niż do kompozycji.

Swoje stojaki do kompozycji też robiłem sam, bo te na giełdzie (pomijając sam fakt że za trochę żelaztwa i farby zapłacimy 5 razy mniej niż za gotowe stojaki) są strasznie wątłe i dociążone kompozycją w mikorfonie nie ustoją przy najmniejszym podmuchu wiatru a co dopiero gdyby miały być wystawionę na próbę hordy beretów pędzących do komunii jak po zbawienie... Z resztą stojaki nie muszą być wielce fikuśne i ozdobne bo i tak całe prawie zakryje kompozycja....

Jeżeli mój post wydaje Ci się zbędny drogi czytelniku, po prostu go zignoruj;)

 

Na kozetce u Freuda

Ta bliżej nieokreślona broń przypominała stojak pod kwiaty w doniczkach, który gdzieś widziałem. Coś w rodzaju trójzębu z metalowych prętów, tylko prawdziwy stojak miał na końcu każdego pręta przyspawany spodek pod doniczkę, a moja broń nie miała.

Kwiatki doniczkowe

Hodowla kwiatkow doniczkowych to moja pasja od lat.Mam ich sporo,duzy stojak w pokoju i na parapetach.Lubie patrzec jak rosną i tworzyć nowe odmiany.Sporo czytam na ten temat.Czy są wsrod Was miłosniczki kwiatów?

Rozdzielnice w kotłowni

Witam
Cytat:Obecnie kotłownie to pomieszczenia gdzie mamy urządzenia - kotły, które służą do ogrzewania czy to podgrzewania wody>para, woda>woda, olej>olej. Jako paliwo może być wykorzystywany: węgiel, gaz, olej lekki, olej cieżki, tłuszcz itp.
Nie jest to już brudne pomieszczenie gdzie jest pył i brud. Są to pomieszczenie czy hale wypłytkowane czyste i "przyjemne". Ostatnio widziałem jak obsługa ustawiała między kotłami doniczkowe kwiaty na stojakach.

Obecnie w kotłowniach zainstalowane są systemy sterowania PLC, wizualizacji czy to kamer przemysłowych po to aby jak najbardziej uprościć obsługę (chociaż nie ma kotłowni bezobsługowej).
W takiej kotłowni znajduje się nie tylko jedna, ale kilka rozdzielnic np. jedna dla urządzeń kotła, inna dla urządzen kotłowni (bo urządzenia kotła są zasilane z rozdzielnicy kotła, a urządzenia na hali są zasilane z rozdzielnicy kotłowni). W przypadku gdy paliwem jest gaz to do tego dochodzi (jak jeden z kolegów wspomniał) centralka gazowa, którą też można potraktować jako rozdzielnicę.
Do tego jeszcze jakaś mała rozdzielnica oświetleniowa (do zasilania oświetlenia oraz gniazd wtyczkowych).

Co do pytania autora.

Gdyby to ode mnie zależało to zatwierdziłbym tą rozdzielnicę w kotłowni. Jednak zaleciłbym wykonanie łącznika odłączającego napięcie zasilania (dopływ) poza kotłownią (Generalnie sprawa jest taka, aby użytkownik mógł dom odłączyć gdy kotłownia się pali, brrr...)Ślicznie Kolega opisał współczesną kotłownię, chociaż to pewnie kotłownia przemysłowa. I ślicznie podał Kolega argument przemawiające za tym, aby rozdzielnicy nie umieszczać w kotłowni. Bo jeżeli projektant umieszcza główną rozdzielnicę obiektu tam, gdzie dostęp jest zależny tylko od kilku osób obslugujących kotłownię, to gratuluję pomysłu.

Savoir vivre - kwiaty w sytuacjach biznesowych

Kwiaty często towarzyszą okazjom biznesowym, tworzą dobrą atmosferę w stosunkach między ludźmi. Warto wiedzieć, jak z nimi postępować.

Idąc z wizytą do ważnego kontrahenta lub na przyjęcie biznesowe odbywające się np. w domu klienta, w dobrym tonie jest przynieść kwiaty. Trzeba je rozwinąć, a następnie podać bez opakowania, główkami do góry. Jedynie witając gości na dworcu kolejowym, autobusowym i na lotnisku można wręczyć kwiaty w celofanie. W różnych krajach panują w tym względzie inne zwyczaje. Kwiaty w Polsce dajemy bez papierka, ale np. we Francji wręczenie takiego bukietu nie jest dobrze widziane.

Sekretarka powinna zamówić bukiet kwiatów ciętych; rośliną w doniczce, nawet bardzo efektowną, mogą obdarowywać się jedynie osoby będące w zażyłych stosunkach. Nie daje się też przy okazjach biznesowych w prezencie polnych kwiatów. W Polsce nie powinno się wręczać też kalli ani chryzantem, bo te kwiaty kojarzą się u nas raczej z uroczystościami żałobnymi.

W wielu krajach (także w Polsce) istnieje zwyczaj wręczania nieparzystej liczby kwiatów. Zamiast dwóch, czterech czy sześciu kwiatów, powinniśmy ofiarować trzy, pięć lub siedem. Zawsze można jednak wręczyć tylko jeden kwiat, na przykład różę.

Bukiety z okazji urodzin, jubileuszu, awansu itp. można wysłać przez posłańca. Do kwiatów dołącza się list lub bilet wizytowy. Gdy dyrektor chce podziękować za mile spędzony wieczór, kwiaty należy wysłać nazajutrz lub najpóźniej na drugi dzień po przyjęciu. Na bilecie wizytowym piszemy np. dyrektor Jan Kowalski serdecznie dziękuję za spotkanie.

Kwiaty z firmie
Siedziba firmy to jej wizytówka, element marketingu. Warto pokusić się o udekorowanie jej kwiatami. Istnieją firmy florystyczne, w których można zamówić kompozycje kwiatowe w zależności od pory roku czy rodzaju świąt. W ramach takiego serwisu kwiaciarnie sporządzają projekt aranżacji florystycznej wnętrza albo realizują projekt zleceniodawcy, a potem dostarczają pod wskazany adres kwiaty cięte i doniczkowe, uwzględniając warunki pomieszczenia oraz zapotrzebowanie klientów i dbają o wygląd kwiatów w biurach. Taka firma przywiezie też słupki, stojaki, kwiaty żywe, sztuczne, drzewka. Dekoracją kwiatową dobrze jest też uświetnić otwarcie nowej siedziby firmy, przyjęcia, pikniki, szkolenia.

Dekoracja bankietowego stołu
Kwiatami dekoruje się też ściany i stoły sali, w której odbywają się bankiety. Można zawiesić kwiatowe kule, koła, girlandy kwiatów. Można też ustawić w wysokich wazonach bukiety z żywymi kwiatami przy wejściu, po bokach sali, w holu. Takie wazony kwiaciarnie wypożyczają, pobierając opłatę za kwiaty.

Podczas bankietu jednym z ważnych elementów dekoracji stołu są kwiaty, które umieszcza się w płytkich naczyniach, aby nie odgradzały gości siedzących naprzeciwko i nie przeszkadzały w rozmowie. Zbyt wysokie kwiaty zasłaniają „pole widzenia”. Pięknie wyglądają stoły udekorowane kolorowymi albo białymi ikebanami.

Dekorację można uzupełnić odpowiednio ułożonymi pojedynczymi kwiatami na stole lub na paterze. Podejmując gości z zagranicy, warto udekorować stół kwiatami o barwach narodowych własnych lub gościa. Dekoracja kwiatowa zależy od kształtu i wielkości stołu i powinna być dobrana do pozostałych elementów. Wiosną i latem dobrze wyglądają bukiety lekkie i wesołe, zaś jesienią i zimą cięższe, o barwach mocniejszych, nasyconych.

Sabina Prusiecka
Artykuł udostępniony przez Partnera portalu NoweBiuro.pl - miesięcznik "Sekretariat"

Kwiaty w sytuacjach biznesowych

Idąc z wizytą do ważnego kontrahenta lub na przyjęcie biznesowe odbywające się np. w domu klienta, w dobrym tonie jest przynieść kwiaty. Trzeba je rozwinąć, a następnie podać bez opakowania, główkami do góry. Jedynie witając gości na dworcu kolejowym, autobusowym i na lotnisku można wręczyć kwiaty w celofanie. W różnych krajach panują w tym względzie inne zwyczaje. Kwiaty w Polsce dajemy bez papierka, ale np. we Francji wręczenie takiego bukietu nie jest dobrze widziane.

Sekretarka powinna zamówić bukiet kwiatów ciętych; roślinę w doniczce, nawet bardzo efektowną, mogą obdarowywać się jedynie osoby będące w zażyłych stosunkach. Nie daje się też przy okazjach biznesowych w prezencie polnych kwiatów. W Polsce nie powinno się wręczać też kalli ani chryzantem, bo te kwiaty kojarzą się u nas raczej z uroczystościami żałobnymi.
W wielu krajach (także w Polsce) istnieje zwyczaj wręczania nieparzystej liczby kwiatów. Zamiast dwóch, czterech czy sześciu kwiatów, powinniśmy ofiarować trzy, pięć lub siedem. Zawsze można jednak wręczyć tylko jeden kwiat, na przykład różę.

Bukiety z okazji urodzin, jubileuszu, awansu itp. można wysłać przez posłańca. Do kwiatów dołącza się list lub bilet wizytowy. Gdy dyrektor chce podziękować za mile spędzony wieczór, kwiaty należy wysłać nazajutrz lub najpóźniej na drugi dzień po przyjęciu. Na bilecie wizytowym piszemy np.: Dyrektor Jan Kowalski serdecznie dziękuje za spotkanie.

Kwiaty w firmie
Siedziba firmy to jej wizytówka, element marketingu. Warto pokusić się o udekorowanie jej kwiatami. Istnieją firmy florystyczne, w których można zamówić kompozycje kwiatowe w zależności od pory roku czy rodzaju świąt. W ramach takiego serwisu kwiaciarnie sporządzają projekt aranżacji florystycznej wnętrza albo realizują projekt zleceniodawcy, a potem dostarczają pod wskazany adres kwiaty cięte i doniczkowe, uwzględniając warunki pomieszczenia oraz zapotrzebowanie klientów i dbają o wygląd kwiatów w biurach. Taka firma przywiezie też słupki, stojaki, kwiaty żywe, sztuczne, drzewka. Dekoracją kwiatową dobrze jest też uświetnić otwarcie nowej siedziby firmy, przyjęcia, pikniki, szkolenia.

Dekoracja bankietowego stołu
Kwiatami dekoruje się też ściany i stoły sali, w której odbywają się bankiety. Można zawiesić kwiatowe kule, koła, girlandy kwiatów. Można też ustawić w wysokich wazonach bukiety z żywymi kwiatami przy wejściu, po bokach sali, w holu. Takie wazony kwiaciarnie wypożyczają, pobierając opłatę za kwiaty. Podczas bankietu jednym z ważnych elementów dekoracji stołu są kwiaty, które umieszcza się w płytkich naczyniach, aby nie odgradzały gości siedzących naprzeciwko i nie przeszkadzały w rozmowie. Zbyt wysokie kwiaty zasłaniają ?pole widzenia". Pięknie wyglądają stoły udekorowane kolorowymi albo białymi ikebanami. Dekorację można uzupełnić odpowiednio ułożonymi pojedynczymi kwiatami na stole lub na paterze. Podejmując gości z zagranicy, warto udekorować stół kwiatami o barwach narodowych własnych lub gościa. Dekoracja kwiatowa zależy od kształtu i wielkości stołu i powinna być dobrana do pozostałych elementów. Wiosną i latem dobrze wyglądają bukiety lekkie i wesołe, zaś jesienią i zimą cięższe, o barwach mocniejszych, nasyconych.

Jak przedłużyć życie kwiatom?
Kiedy szef dostanie kwiaty lub musimy je przetrzymać przez jakiś czas, np. przed popołudniowym spotkaniem, warto im stworzyć takie warunki, aby jak najdłużej zachowały świeżość.

Kwiatom nie służy chlorowana woda. Trzeba ją przegotować i odstawić na kilka godzin. Nie należy zbyt głęboko zanurzać łodyg w wodzie, wystarczy ok. 3-5 cm. Warto usunąć nadmiar liści na całej długości łodyg. Wodę trzeba często zmieniać, myjąc przy tym wazon i zanurzone końcówki łodyg lub przycinać je przy każdej zmianie wody. Zanim wstawimy bukiet do wazonu, trzeba przyciąć łodygi (najlepiej pod wodą) robiąc ostrym nożem długie skośne cięcia. Nie zaleca się miażdżenia końcówek twardych pędów (róże, bzy). Dodatkowo, można ponakłuwać szpilką łodygi mięsiste (gerbery, cyklameny, tulipany) na kilku centymetrach nad powierzchnią wody, a w przypadku łodyg twardych - rozciąć je na krzyż ostrym nożem na długości 1-2 cm (najlepiej też pod wodą). Staramy się usuwać z bukietu zwiędłe kwiaty, nie stawiać go w przeciągu i w zadymionych pomieszczeniach.

Jeśli bukiet przywiądł, można przywrócić mu świeżość zanurzając go w letniej wodzie na kilka godzin - w misce lub wannie. Końce pędów bzu, chryzantem, dalii, słoneczników i tulipanów można włożyć na kilka sekund do dość gorącej wody lub przypiec je nad ogniem, a następnie zawinąć kwiaty w papier i wstawić do wiadra z letnią wodą na ok. 2 godziny. W przypadku róż możemy zakwasić wodę kwaskiem cytrynowym, stosując ok. pół płaskiej łyżeczki kwasku na litr wody. Kwiaty wydzielające śluz utrudniający pobieranie wody (np. narcyzy, amarylisy i kalie), po przycięciu można umieścić na ok. 30 minut w ciepłej wodzie, a potem włożyć do wazonu. Pamiętajmy, że woda do kwiatów musi być zimna, wyjątek stanowią goździki, które lubią wodę letnią.

Do wody w wazonie można dodać substancje przedłużające trwałość kwiatów ciętych: aspirynę - dla dalii i chryzantem, chlorek wapnia - dla róż, kwas borny - dla goździków, płyn wybielający - dla gerberów, cukier - dla tulipanów, astrów, petunii, groszku, narcyzów, irysów lub zastosować specjalne gotowe odżywki - np. Chrysal, Flower Fresh i Everbloom.

http://pracawbiurze.gazet...ampaign=6236880